Novinky

Barex postupuje do semifinále!!!

10.03.2014 06:55

HC Reds - Barex 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Hokejisté Barexu dosáhli historického úspěchu a zaslouženě postupují do semifinále KHL. I druhý čtvrtfinálový zápas zvládli a vyřadili Reds ze soutěže. V semifinále nastoupí Barex proti Plačkovu. Čas a termín zápasu zatím není znám.

Barex vstoupil do zápasu bojovně a ač musel hrát soupeř byl to právě Barex, který šel do vedení. V zápase řádila první formace ve složení Kučera - Kuneš - Prokš, která se postarala o všechny góly Barexu. Za mohutné podpory fanoušků, kteří vytvořili parádní atmosféru (tipuji, že tak 35 + jeden velký buben jich tam bylo určitě, TAK URČITĚ.

Barex dokonale zaskočil svého soupeře a třemi rychlými góly vedl v zápase 3:0. Ale vedení bylo vykoupeno zraněním Kuby Olši, který dostal hokejkou do obličeje a zápas nedohrál. Za krvavé zranění v jeho tváři dostal hráč Reds čtyřminutový trest. Barex přesilovku nevyužil a navíc musel řešit změnu v sestavě za zraněného Olšu. Ve dvou útocích se střídal postupně Kučera s Prokšem. Na konci první třetiny Reds snížilo a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro Barex.

Nástup do druhé třetiny patřil opět Barexu a Kuneš vstřelil čtvrtý gól Barexu. Potom ovšem Reds zamčelo Barex v obranné třetině a hráči v bílo-oranžových dresech se zachraňovali jen za cenu zakázaného uvolnění. Barexu opět zachytal brankář Mičola, který opět dokázal, že je pro Barex samozřejmou brankářskou jedničkou. Tlak Reds vrcholil a povedenou akci, kterou rozjížděl Velinský dokázal jeho spoluhráč zasunout za Maikova betony. I v další šanci nechybělo Reds mnoho, ale Maik přidržel puk před brankovou čarou. Reds se z ničeho nic začali radovat a podávali si ruky, ale gól za brankovou čáru neprošel. Sehráli to velice dobře, ale toto divadélko jim hlavní rozhodčí nezbaštil.

I ve třetí třetině Reds dotahovalo a snížit na rozdíl jedné branky se jim také povedlo. Barex v tu chvíli tahal za kratší provaz a diváci na tribunách trnuli. Naštěstí v řadách Barexu je Tomáš Kučera, který si vzal ve středním pásmu puk, lehce za modrou vystřelil příklepem a dělovka proklouzla mezi Knapovými betony. Barex znovu vedl. Poslední minuty zápasu se doslova vlekly a Barex už nic nevymýšlel a jednoduše vyhazoval puky. Reds si vzali oddechový čas a odvolali brankáře. V závěru ještě fauloval Prokš Velinského, ale ani v šesti proti čtyřem Reds neuspělo. Naopak Kučera mohl gólem pojistit vedení, ale neprostřelil puk mezi nožkami hráče Reds.

Barex slaví. Reds vyřadil 2:0 na zápasy a v semifinále si zahraje s Plačkovem.

Záznamy: 5 - 5 ze 58