Novinky

Barex porazil v prvním semifinále Plačkov 7:4

19.03.2014 04:44

Plačkov - Barex 4:7 (1:1, 3:3, 0:3)

Tak a je to tady. První semifinálový duel mezi Plačkov a Barexem vyzněl lépe pro hokejisty v bílo-oranžových dresech. Barexu venkovní utkání sedí a v play-off ještě neprohrál.

Hráči Barexu, ač nebyli před semifinálovým zápasem favority, vstoupili do zápasu nebojácně a v prvních minutách zápasu měli dvě nebezpečné šance. Nejdříve Grmela tečoval střelu z rohu kluziště a následnou Prokšovu střelu si pohlídal Ondruš v bráně Plačkova.

V první třetině byl na straně Plačkova nejnebezpečnější Karel Holík, který se jako první zapsal do statistik. Barex v útočné třetině ztratil puk, Holík se jej zmocnil ve středním pásmu, situaci jeden na jednoho se štěstím vyřešil a vyzrál i nad Maikem. Barex ovšem nezkolaboval a dál se dral do útočných akcí. V polovině první třetiny putoval puk podél mantinelu, kde jej útočník Barexu tečoval tak nešťastně, že puk zasáhl bradu hlavního rozhodčího Buksy. Hráči přestali hrát a zajímali se o stav arbitra. Zdravotní sestřička, která byla přítomna na střídačce Plačkova mu poskytla první pomoc, ale i přes tento rychlý zásah mladé slečny putoval po zápase Pepa do nemocnice na šití. Vše spravili dva stehy. V kroměřížské nemocnici to bylo během semifinálového večera druhé šití. No to první přijel Martin Setinský, který v hoooodně vypjatém zápase Hanáci-Vážany dostal bruslí do obočí a i on má na tváři tři stehy. Při semifinále KHL musí být všichni ostražití, včetně sestřiček a doktorů. Ale zpět ke hře. Barex dokázal do konce třetiny snížit. 5 vteřin před koncem první části se prosadil Kučera, který prudkou střelou z mezikruží překonal Ondruše.

Druhá třetina byla na góly hodně bohatá. Obě mužstva se přetahovala ve vedení v zápase. Jeden dal, druhý rychle srovnal. Tak by se dala třetina nejlépe charakterizovat. Plačkov se prosadil, když jeho útočník z pravé strany jednou rukou prostrčil puk za Mičolova záda. Další gól vstřelili po šťastné teči v před brankovém prostoru. Barex skóroval díky Kunešovi. Halás nahodil puk od modré brány, Kuneš si ho na brankovišti sklepl a bekhendovým blafákem zavěsil za Ondrušova záda. Další gól přidal Horčička, kterému udělal volný prostor Olša. To už bylo na Ondruše moc a přenechal své místo v bráně Cabákovi. No co Vám budu povídat, kdo nebyl neuvěří. Drama, drama, drama.

Začátek třetí třetiny patřil Barexu. Po úvodním buly se dostal puk ke Grmelovi, který jej poslal na Kuneše a ten už věděl jak puk uklidit do brány. Barex opět zaslouženě vedl. Ani nevím, kdo dal šestý gól Barexu, ale gól to byl a Barex vedl o dvě branky. Pět minut před koncem třetiny poslal Kuneš z pravé strany puk před bránu, kde jej tečoval prokš za Cabákova záda. Ten ovšem začal mohutně protestovat o rozhodčích postavení v brankovišti a sprostými nadávkami počastoval několikrát rozhodčího. Za to vyfasoval „panenku“, ale i tak se hodně rozčiloval. Tři minuty před koncem třetiny mohl Plačkov zápas zdramatizovat. Rozhodčí poslali Barex do čtyř, ale Plačkov, který umí přesilovky excelentně, tentokrát selhal. Barex se ubránil a zbytek zápas držel puk na svých hokejkách.

Barexu fandilo i několik Hulín-gans a několik hráčů z Vážan, kteří dokreslili k zápasu báječnou atmosféru. Kluci díky.

Barex po zásluze vyhrál a myslím si, že byl v tomto zápase lepším mužstvem. Plačkov možná svého soupeře lehce podcenil. V neděli se začíná opět od stavu 0:0

Záznamy: 4 - 4 ze 58